Дописници СветЕвропа

ЕУ е во контакт со Кина за забраните за извоз од Литванија

Европската Унија денеска порача дека е солидарна со Литванија и дека бара дополнителни информации од Кина за недозволените извози.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close