0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

ЕУ го усвои петиот пакет санкции против Белорусија за кризата на границата

Санкциите се насочени кон 17 поединци и 11 субјекти за кои се смета дека се виновни за кризата на границата меѓу ЕУ и Белорусија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close