0_Web_АктуелноСвет

ЕУ го разгледува одговорот на Техеран за обнова на договорот за иранската нуклеарна програма

Портпаролот на Борел, кој инаку ги координираше разговорите за враќање на Иран и САД кон договорот, потврди дека доцна синоќа го добиле ставот на Техеран по документот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close