0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

ЕУ го осуди новиот државен удар во Буркина Фасо, втор за осум месеци

Државниот удар ги загрозува напорите што се преземаат веќе неколку месеци, а особено мислам на вмешаноста на ЕКОВАС (Економската заедница на западноафриканските држави) која ја надгледува транзицијата, изјави шефот на европската дипломатија, Џозеф Борел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close