ЕвропаЕвропа.Портал

ЕУ ги суспендира патувањата од Јужна Африка поради нова варијанта на вирусот

Земјите-членки на ЕУ се согласија времено да бидат прекинати патувањaта од Јужна Африка кон Унијата, откако беше откриена нова варијанта на коронавирусот, објави словенечкото претседателство со Советот на ЕУ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close