БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

ЕУ бара да се стави крај на заканите врз територијалниот интегритет на БиХ

Советот итно бара од политичките лидери да се откажат од провокативните реторики и дејствија на поделба вклучително и територијалниот интегритет на земјата и да ги вложат напорите во исполнувањето на 14-те клучни приоритети идентификувани од страна на мислењето на Европската Комисија за аплицирање за членство во ЕУ, стои во заклучоците усвоени од министрите за надворешни работи на ЕУ попладнево.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close