БизнисЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

ЕУ бара гас од Азербејџан

Еврокомесарот за енергетика Кадри Симсон има намера на почетокот на февруари да разговара со Азербејџан околу можноста за зголемување на испораките на гас за Европа, пишува Фајненшл тајмс, цитирајќи неименувани европски претставници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close