0_Спорт.ПорталРакомет

Еурофарм Пелистер ги дозна противниците за групната фаза во Лигата на Европа

Македонскиот претставник во групната фаза на ЕХФ Лига Европа, Еурофарм Пелистер по денешната ждрепка ги доби ривалите.

Битола, 30 септември 2021 (МИА) – Македонскиот претставник во групната фаза на ЕХФ Лига Европа, Еурофарм Пелистер по денешната ждрепка ги доби ривалите.

Битолчани ќе играат во Д-групата заедно со: Татабања (Унгарија), АЕК Атина (Грција), Спортинг (Португалија), Ним (Франција) и Кадетен Шафхаузен (Швајцарија).

Првото коло е закажано за 19 октомври. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close