0_Спорт.ПорталРакометСпортСпорт.Слајдер

Еурофарм Пелистер во вториот шешир пред ждрепката за Лига Европа

Македонскиот ракометен суперлигаш Еурофарм Пелистер од вториот шешир ќе ја дочека ждрепката за групната фаза на ЕХФ Лига Европа.

Битола, 5 октомври 2022 (МИА) – Македонскиот ракометен суперлигаш Еурофарм Пелистер од вториот шешир ќе ја дочека ждрепката за групната фаза на ЕХФ Лига Европа.

Со битолчани во групата се уште и екипите на Кадетен Шафхаузен, Гранољерс и Иштад.

Составот на другите шешири е:

Шешир 1: Бенфика, Фуксе Берлин, Екс Прованс, Скјерн

Шешир 3: Мотор Запорожје, Татран Прешов, Валур, Балатонфуреди

Шешир 4: Флензбург, Гепинген, Спортинг, Бидасоа

Шешир 5: Монпелје, Бенидорм, Веспрем КФТ, Скандерборг Архус

Шешир 6: Нексе Нашице, Алпла Хард, Ференцварош, Агуаш Сантас

Ждрепката е закажана за утре во 11:00 часот, а групниот сегмент почнува на 25 октомври. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close