РакометСпортСпорт.Слајдер

Еурофарм Пелистер вечерва се соочува со Спортинг

Ракометарите на македонскиот вицешампион Еурофарм Пелистер вечерва од 20:45 часот во Лисабон му гостуваат на Спортинг во рамки на 5. коло од групата Д во Лига Европа.

Скопје, 30 ноември 2021 (МИА) – Ракометарите на македонскиот вицешампион Еурофарм Пелистер вечерва од 20:45 часот во Лисабон му гостуваат на Спортинг во рамки на 5. коло од групата Д во Лига Европа.

Македонскиот тим пред гостувањето во Португалија е второпласиран на табелата со пет бодови, еден помалку од лидерот Спортинг.

Натпреварот ќе го судат словачки арбитри. Станува збор за Михаил Бадура и Јарослав Ондогречула, додека делегат е Константин Дин од Романија. ар/дма/

 

 

 

 

 

Back to top button
Close
Close