0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

„Еурактив“: Вашингтон го зголемува притисокот врз Софија за евроинтеграција на Скопје

САД го зголемуваат притисокот врз Бугарија, барајќи од неа да се откаже од ветото за интеграција на Северна Македонија во ЕУ и брзо да ја одобри преговарачката рамка за членство на Скопје во Унијата, пишува магазинот „Еурактив“.

Back to top button
Close
Close