СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Етиопската Влада ги обвини бунтовничките Тиграјски сили за убиство на 100 млади лица во градот Комболча

„Терористичката група ТПЛФ егзекутира повеќе од 100 млади жители на Комболча во областите во кои се инфилтрира“, објави на Твитер етиопската Влада.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close