ЕвропаЕвропа.Портал

ЕСЧП: Навредувањето ученици од страна на наставник е недозволиво

Судот притоа го наведува случајот на ученик во едно хрватско државно средно училиште кој трипати бил вербално нападнат од наставник по математика. Ученикот потоа побарал психолошка помош, а училишниот психолог констатирал дека детето боледува од акутно анксиозно растројство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close