0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталДописници СветПолитика

Ескобар: Северна Македонија и Албанија да ги започнат преговорите со ЕУ пред крајот на годинава

Најсилната порака што ЕУ сега можа да ја испрати е да започне преговори за членство во ЕУ на Северна Македонија и Албанија пред крајот на оваа календарна година, изјави денеска Габриел Ескобар, заменик државен секретар за европски и евроазиски пршања на САД.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close