БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Ескобар: САД и ЕУ соработуваат за воведување санкции против Милорад Додик

Ние работиме со нашите партнери од Европската унија на воведување санкции против дестабилизирачките дејствија на Милорад Додик, член на Претседателството на Босна и Херцеговина, соопшти Габриел Ескобар, заменик-помошник секретар во Бирото за европски и Евроазиски прашања при Стејт департмент.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close