БалканСвет.Слајдер

Ескобар: Опасно да се споделуваат сите информации со новата Влада на Црна Гора

Американскиот заменик-помошник државен секретар Габриел Ескобар денеска изјави дека актуелната црногорска Влада ќе ужива американска поддршка сè додека е демократска и фокусирана на европската иднина на земјата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close