0_Web_Насловна-слајдерБалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Ескобар на сослушување во Конгресот за ангажманот на САД во Западен Балкан

„Гласот на Америка“ јави дека Ескобар ќе зборува за американската политика кон Балканот во време на поизразени тензии во регионот, најмногу меѓу Белград и Приштина, во Црна Гора, но и во Босна и Херцеговина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close