Дописници МКДКултураКултура.Портал

„Есенски музички вибрации 2021“ во Крива Паланка

Во организација на Центарот за аудиовизуелни уметности "КААРТС" и Локалната установа Градски музеј Крива Паланка, кривопаланчани можеа да уживаат во звуците на некомерцијална и класична музика на два целовечерни концерти "Вечер на пјацола" и "Вечер на љубов и гитара".

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close