СветСвет.Слајдер

Еруптираше вулкан на Планината Асо во Кумамото

Во 11:43 часот, по локално време, почна да излегува час од врвот на Планината Асо, во префектурата Кумамото. Метеоролошката агенција издаде предупредување за луѓето кои се во планинското подрачје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close