Свет

Ерменија претрпе жртви и загуби две борбени позиции во судир со азербејџанските сили

Ерменија претрпе жртви и загуби две борбени позиции во судир со азербејџанските сили, објави денеска руската новинска агенција ТАСС, повикувајќи се на ерменското Министерство за одбрана.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close