Балкан

Ердоган смета дека е можно да се отвори коридор за извоз на жито од Украина

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган во разговор со американскиот претседател Џозеф Бајден изјави дека верува во отворање коридор за извоз на украинско жито на светските пазари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close