БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Ердоган: САД ни предлагаат Ф-16 во замена за инвестицијата за Ф-35

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска изјави дека САД понудиле на Турција да и продадат борбени авиони Ф-16 во замена за нејзината инвестиција за Ф-35

Back to top button
Close
Close