0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Ердоган повторно се закани дека ќе го блокира влезот на Финска и Шведска во НАТО

Сè додека не се исполнат ветувањата што ни се дадени, ние ќе ја задржиме нашата принципиелна позиција, рече Ердоган во своето обраќање во турскиот Парламент.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close