БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Ердоган повторно побара од Шведска да преземе конкретни чекори во борбата против тероризмот

Претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган во денешниот телефонски разговор со шведската премиерка Магдалена Андерсон, го повика Стокхолм да преземе конкретни чекори за фундаментални прашања, како што е борбата против тероризмот

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close