БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Ердоган нареди истрага за опаѓањето на вредноста на турската лира

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган нареди истрага за можна манипулација со валутата, откако лирата нагло падна на рекордно ниско ниво во однос на доларот оваа недела, јави агенцијата Анадолија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close