Европа

Ердоган и Алиев отворија аеродром во Нагорно Карабах

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, и претседателот на Азербејџан, Илхам Алиев, денеска го отворија новоизградениот Меѓународен аеродром во Фузули во Нагорно Карабах.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close