0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерБалканБалкан.Портал

Ердоган: Десет амбасадори, меѓу кои на САД, Германија и Франција, да бидат протерани од земјата

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави денеска дека му наложил на Министерството за надворешни работи да прогласи 10 амбасадори за „персона нон грата“, вклучително и оние од САД, Германија и Франција, поради нивниот повик за ослободување на турскиот филантроп Осман Кавала.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close