0_Магазин.ПорталПатувања

„Ербас А-380“ авионите „летаат“ вo пензија

Најавата за демонтирање на авионот доаѓа само неколку седмици пред „Емирати“ да го приземји својот последен „А-380“, со што завршува ерата на овие патнички авиони.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close