0_Спорт.ПорталДописници МКДОпштински вестиОстанатоСпорт

Ера Коџа од Дебар се закити со златен медал на Балканското карате првенство во Риека

Шеснаесетгодишната Ера Коџа, од карате клубот „Уранику“ од Дебар, се закити со златен медал во категоријата до 59 килограми за јуниори, на Балканското карате првенство за кадети, јуниори и У-21 што се одржува во Река, Хрватска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close