0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

ЕП одобри 18 милијарди евра помош за Украина

Европскиот парламент денеска го одобри предлогот  Украина следната година да добие 18 милијарди евра економска помош од ЕУ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close