0_Web_АктуелноДописници СветИнтервјуКултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Епископ Партениј за МИА по Меѓународниот фестивал од Атина: Ваквите настани ќе придонесат за поголемо зближување на нашите два братски православни народи

Треба да се случуваат што повеќе вакви средби, затоа што ваквите настани ќе допринесат за поголемо зближување на нашите два братски православни народи, на нашите две цркви, вели игуменот на Бигорискиот манастир, Епископот Антаниски г. Партениј во разговор со дописничката на МИА од Атина, по учеството на монашкиот хор на тридневниот Меѓународен фестивал на православна црковна музика што се одржува во грчката престолнина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close