0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштество

Епископ г. Партениј сослужуваше на торжествена Литургија на Светиот Гроб Господов

Епископ г. Партениј, кој со дел од од бигорското братство е во посета на Ерусамлиската патријаршија сослужуваше на торжествена Литургија на Светиот Гроб Господов.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close