Дописници МКДОпштински вести

Енормното аерозагадување закана по здравјето за граѓаните на Кичево

Кичево иако не е најголемиот град во земјава, сепак е помеѓу водечките градови според аерозагадувањето.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close