0_МИА Истражува.Портал0_Спорт.ПорталДописници МКДИнтервјуОпштествоОстанато

Емил Павлов: Сонот ми е за две години да ја освојам титулата светски првак

Каратистот Емил Павлов ќе го памети Светското првенство (СП) во Дубаи, го освои сребрениот медал и стана светски вицешампион во карате.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close