Балкан

Емил Ефтимов: Стратешкиот компас е одлична платформа за фокусирање на напорите за изградба на ЕУ како активен фактор во безбедноста

Шефот на бугарската одбрана изрази поддршка за напорите за развој на системот за брз воен одговор на ЕУ во справувањето со кризи надвор од Унијата. Тој ја истакна потребата да се подобрат борбените групи на ЕУ за поефикасно да ги користат за поамбициозните задачи утврдени во Стратешкиот компас.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close