ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

ЕМА ја проценува француската вакцина Валнева

Европската агенција за лекови (ЕМА) соопшти дека започнала со оценување на вакцината против Ковид-19 од француската биотехнолошка компанија Валнева, неколку недели откако Европска Унија потпиша договор со компанијата за испорака на вакцината

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close