0_Web_Насловна-слајдерЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

ЕМА ја одобри вакцината Модерна за третата доза

Европската агенција за лекови (ЕМА) објави дека дополнителната, засилувачка доза на вакцината „Модерна“ може да се даде на луѓе на возраст од 18 години и постари најмалку шест месеци по примањето на втората доза.

Back to top button
Close
Close