Дописници СветЕвропа

ЕМА: Станува јасно дека трета доза помага за лица со слаб имунитет

Докторот Марко Кавалери попладнево изјави врвен приоритет за ЕМА останува што повеќе луѓе да бидат целосно вакцинирани, но дека се следат научните анализи за таканаречената “бустер доза“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close