ЕвропаСвет.Слајдер

ЕМА проценува дали да одобри засилувачка доза од вакцината Модерна

Европската агенција за лекови (ЕМА) денеска објави дека проценува дали третата доза од вакцината Модерна може да се даде шест месеци по примањето на втората доза на лица на возраст од 12 години и повеќе.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close