ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

ЕМА наскоро ќе донесе одлука да го одобри лекот на Фајзер против Ковид

Регулаторното тело на ЕУ за лекови денеска соопшти дека „во рок од неколку недели“ може да одлучи дали да ја одобри употребата на пилулата против Ковид-19 на „Фајзер“, Паксловид, откако американскиот производител на лекови поднесе барање за одобрување.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close