0_МИА Истражува.ПорталАнализаДописници СветЕвропа

Емануел Макрон ја започна предизборната кампања со напад врз лидерот на левата коалиција Жан Лук Меланшон

Во говорот наменет за мобилизирање на своите симпатизери, францускиот претседател Емануел Макрон ги засили нападите против лидерот на новиот сојуз на левицата-НУПЕС, кој за него се претвори во противник број еден, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close