ЕвропаСвет.Слајдер

Елизабета Втора нема да присуствува на COP26

ританската кралица Елизабета Втора (95) нема да присуствува на климатската конференција на ОН COP26 во Глазгов, откако лекарите ја советуваа да се одмори по престојот во болница, соопшти денеска Бакингемската палата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close