Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

ЕК ја вклучува втората прекршочна фаза против Унгарија за правата на ЛГБТ+

Европската комисија најави денеска дека преминува во втората фаза на прекршочната процедура против Унгарија поврзана за правата на луѓето од ЛГБТ+ заедницата, јави дописничката на МИА од Брисел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close