0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.Портал

ЕК предлага да се прекинат летовите од јужна Африка и свикува итни состаноци

Европската комисија денеска им предложи на земјите од ЕУ да ги прекинат летовите од и кон јужна Африка, каде што е откриена нова и веројатно опасна варијанта на коронавирусот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close