0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

ЕК го повлече нацрт-документот по реакцијата од Ватикан дека „се поништува Божик“

Европска комисија вчера го повлече интерниот документ со насоки, со кој се предлагаше изразот „божиќен период“ да се замени со „празничен период“ по бунтот на конзервативците и Ватикан, кои го нарекоа документот обид „да се поништат“ христијанските корени на Европа

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close