БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

ЕК одобри нова статистичка поделба на Хрватска, овозможувајќи значително поголемо кофинансирање

Европската комисија денеска одобри нова карта на Хрватска за распределба на регионална помош во периодот од 1 јануари 2022 до 31 декември 2027 година, што ќе обезбеди значително поголемо кофинансирање за сите региони, вклучително и за најразвиениот - Загреб.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close