0_Web_АктуелноДописници СветЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

ЕК не ја доведува во прашање способноста на Вархеји како комесар за проширување

Европската комисија повтори дека има целосна доверба во работата на еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји, да ја води работата непристрасно кон Западниот Балкан, посебно во делот на владеењето на правото, јави дописничката на МИА од Брисел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close