БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

ЕК: Косово има мал напредок во многу области

Косово треба конструктивно да се ангажира и да направи други значителни напори во „спроведување на сите договори од минатото“ постигнати во рамките на Дијалогот со Србија и да придонесе за постигнување сеопфатен, правно обврзувачки договор за нормализација на односите со Србија, се наведува во извештајот на Европската Комисија за напредокот на Косово, јави дописникот на МИА

Back to top button
Close
Close