ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

ЕК: Европската унија работи на обезбедување испорака на гас за Украина

Европската унија бара различни начини за да обезбеди стабилно снабдување со природен гас за Украина оваа зима, изјави денеска претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен.

Back to top button
Close
Close