0_Web_Насловна-слајдерДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

ЕК бара да не се воведуваат рестрикции помеѓу ЕУ земји поради омикрон-сојот

Со појавата на новиот сој на коронавирусот, земјите членки на ЕУ повторно посегнуваат по нови рестрикции за патување внатре во Унијата, додека Европската комисија повикува да се воздржат, јавува дописничката на МИА од Брисел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close